Aktualnie kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją szalenie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE jest potęgą. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże wielkim minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednak ma bardzo duże problemy? Ciężko jednoznacznie rzec…

Comments are closed.